حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 20 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 158 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 1×
نباید به اموال دولتی چوب حراج زد
12 بهمن 1401 - 6:08
شناسه : 853
بازدید 79
3
نماینده شیراز و زرقان در گفت و گو با ایلنا: فروش اموال دولت نباید صرف هزینه های جاری شود.کشور در مقابل فشارهای اقتصادی خوب دوام آورده است.نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه مولد سازی اموال دولتی و واگذاری آن به بخش خصوصی خیلی نمی تواند در موضوع اقتصاد کشور گشایش و رونق ایجاد کند
ارسال توسط :
پ
پ
فروش اموال دولت نباید صرف هزینه های جاری شود.کشور در مقابل فشارهای اقتصادی خوب دوام آورده است.نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه مولد سازی اموال دولتی و واگذاری آن به بخش خصوصی خیلی نمی تواند در موضوع اقتصاد کشور گشایش و رونق ایجاد کند، گفت: متاسفانه واگذاری اموال دولت و شخصی سازی به معنی تولید و رونق اقتصاد نیست و این موضوع به منزله فروش داشته ها و دارایی های دولت است.
دکتر علیرضا پاک فطرت در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه قطعا بنده با بازگشت اموال راکد به چرخه تولید موافقم، افزود: اما واگذاری اموال دولت از این طریق خیلی نتیجه قابل توجهی در بر نخواهد داشت.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه موضوع افزایش جمعیت توسط مقام رهبری یک موضوع بسیار پسندیده و منطقی است، ادامه داد: قطعا افزایش جمعیت و نسلی که در آِینده وارد جامعه می شود باید از خدمات دولت استفاده کنند و از فضاهایی مانند درمانی، آموزشی، حمل و نقل و …بهره ببرند و دولت نباید به راحتی به اموالی که دارد چوب حراج بزند.
*فروش اموال دولت صرف هزینه های جاری کشور نشود.
وی با بیان اینکه فروش اموال دولت نباید صرف هزینه های جاری کشور شود، بیان کرد: قطعا پول حاصل از فروش اموال دولت باید به چرخه تولید بازگردد و در نهایت منجر به افزایش و ایجاد ارزش افزوده شود.
نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه متاسفانه در سال های گذشته در موضوع حمل و نقل هوایی عملکرد موفقی نداشته ایم، تصریح کرد: قطعا میزان استهلاک جاده، ریل، فرودگاه و … در سال های گذشته بسیار زیاد بوده است.
عضو مجمع نمایندگان فارس با اشاره به اینکه نکته قابل تامل در بحث فروش اموال مازاد این است که بعد از فروش آن قرار است دولت چه کاری را انجام دهد، گفت: با توجه به صحبت ها و تاکید رهبری اقتصاد کشور باید به صورت ساختاری بر طرف شود.عضو مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه متاسفانه به رغم سر دادن شعار مبنی بر رعایت عدالت اجتماعی اما این مهم مورد توجه مسئولان قرار نمی گیرد، گفت: شوربختانه مسئولان به جای اینکه سرمایه ها را برای حل مشکلات روزانه به کارگیرند باید در مرحله نخست هزینه ها را کاهش دهند.
نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه فرهنگ سازی درست مصرف کردن انرژی توسط مردم باعث شکوفایی اقتصادی می شود، گفت: مصرف سوخت اتومبیل هایی که در ایران ساخته می شود یک و نیم برابر دیگر کشورهای دنیا است.
پاک فطرت با اشاره به اینکه استاندارد ساخته شدن منازل باعث می شود تا مصرف برق بسیار کاهش یابد، گفت:در این زمینه نیاز است تا از ظرفیتهای اقتصاد دانان کمک ویژه ای بگیریم.عضو کمیسیون آموزش با اشاره به اینکه متاسفانه هر دولت و مسئول که بر سر کار می آید تنها به صورت افراطی ازظرفیت یک دانشگاه استفاده می کند، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه حدود ده دانشگاه برتر در کشور وجود دارد بنابراین می توان از ظرفیت این دانشگاه ها در جهت کاهش مصرف انرژی استفاده کرد.
*تمام افراد از اموال دولت محافظت کنند
پاک فطرت با بیان اینکه مصرف زیاد انرژی باعث می شود تا سرمایه نسل های آینده سوخته شود و از بین برود، گفت: انتخاب هیأت ۷ نفر جهت تعیین تکلیف فروش اموال دولت از نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و معتقدم که همه باید از اموال دولت محافظت کنند.
وی با اشاره به اینکه ما به راحتی نباید اموال نسل آینده را پیش فروش کنیم، گفت: بی شک اقتصاد می تواند به مراتب بهتر از الان باشد و در این شرایط نیاز است تا چیدمان مدیران صحیح باشد.نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه در حال حاضر افراد سر جای خودشان قرار ندارند، بیان کرد: بی شک این مهم سبب هدر دادن انرژی، نیروی انسانی انرژی و …. می شود و قطعا ایران دارای امکانات بسیار بالایی است.
عضو کمیسیون آموزش با بیان اینکه جابجایی مدیران به تنهایی نمیتواند اتفاقات مثبتی رقم بزند بلکه در این شرایط باید نگاهها تغییر یابد،افزود: مدیرانی که قرار باشد به جای افراد فعلی بیایند باید در مرحله نخست توانایی اداره کردن مجموعه را داشته باشند وگرنه اگر قرار باشد مجددا افراد از دانشگاه خاص و شهر خاص بیایند و مشکل فرد حل شود نه کشور ، امری صحیح و منطقی نیست.وی با بیان اینکه در حال حاضر کشور در مقابل فشارهای اقتصادی خوب دوام آورده است و ما همواره در جنگ به سر می بریم و باید در این جنگ از بهترینها استفاده کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر نیاز است تا از بهترین افراد و مدیران استفاده شود.نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه مولد سازی باید توسط اقتصاد دانان انجام شود، گفت:اگر افراد بدون تجربه وتخصص اقدام به مولدسازی کنند این اتفاق زیاد دوام نخواهد آورد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.