حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ Monday, 22 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 158 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 1×
حقوق معلمان مدارس غیردولتی با معلمان دولتی برابر شود
25 شهریور 1402 - 19:24
شناسه : 1192
بازدید 412
3

نماینده شیراز و زرقان در مجلس گفت:طی جلسه‌ای که با وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس داشتیم موضوعاتی مانند عدالت آموزشی برای معلمان و دانش آموزان، معوقات معلمان،موضوعات حق التدریسیها، وضعیت معلمان غیر انتفاعی و سرایداران مطرح شد، گفت: بر این باورم که تنها مکانی که به صورت منسجم که موضوع […]

ارسال توسط :
پ
پ

نماینده شیراز و زرقان در مجلس گفت:طی جلسه‌ای که با وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس داشتیم موضوعاتی مانند عدالت آموزشی برای معلمان و دانش آموزان، معوقات معلمان،موضوعات حق التدریسیها، وضعیت معلمان غیر انتفاعی و سرایداران مطرح شد، گفت: بر این باورم که تنها مکانی که به صورت منسجم که موضوع تعلیم و تربیت به دانش آموزان را به فرزندان ما ارائه می‌دهد آموزش و پرورش است.

علیرضا پاک فطرت اظهار داشت: متاسفانه چند سالی است که به وزارت آموزش و پرورش بی‌توجهی شده است، افزود: اگر خواستار تعلیم و تربیت مناسب به فرزندان هستیم باید وضعیت معلمان را بهبود ببخشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وضعیت معلمان غیر انتفاعی از موضوعات مطرح شده اعضا کمیسیون آموزش و تحقیقات با وزیر آموزش و پرورش بود، ادامه داد: به طور متوسط حدود ۱۲الی ۱۵درصد مدارس کشور غیر انتفاعی است که در بعضی از نواحی شهری مانند تهران، ناحیه یک شیراز حدود۳۰ الی ۵۰درصد دانش آموزان در مدارس غیرانتفاعی به تحصیل مشغولند.

وی با بیان اینکه دولت و وزارت آموزش باید نظارت دقیق بر مدارس غیر انتفاعی داشته باشند، بیان داشت: در این شرایط نیاز است تا مسئولان به دنبال حق و حقوق معلمان غیر انتفاعی باشند و میزان حقوق معلم غیر انتفاعی نباید کمتر از معلم دولتی باشد و میزان حقوق تمام معلمان باید در یک سطح باشد.

نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه متاسفانه حقوق برخی از معلمان در مدارس غیر انتفاعی حدود ۴ الی ۵ میلیون تومان است، خاطر نشان کرد: بعضی از معلمان غیر انتفاعی در طول سال هم به صورت کامل تحت پوشش بیمه نیستند.

پاک فطرت بر لزوم افزایش حقوق معلمان غیر انتفاعی و رساندن آن به میزان معلمان رسمی تاکید کرد و تصریح کرد: بیمه کامل و رفاهیات معلمان غیر انتفاعی از جمله نکاتی است که حتما باید به آن توجه کرد که در همین راستا وزیر آموزش پرورش موظف است که این موضوع را به صورت جد دنبال کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه وضعیت مالی مدارس غیر انتفاعی مناسب و مطلوب است، یادآور شد: نپرداختن حق و حقوق معلمان به صورت کامل از نکاتی است که باید به آن توجه کرد و این مدارس بر اساس رتبه بندی شهریه‌ هایی از دانش آموزان را دریافت می‌کنند که به راحتی می‌تواند حقوق معلمان را به صورت کامل پرداخت کنند.

نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه باید نظارت دقیق بر موضوع پرداخت حقوق معلمان در مدارس غیر انتفاعی انجام شود،گفت: مجوز مدارس غیر انتفاعی توسط وزارت آموزش و پرورش صادر می‌شود و میزان شهریه دریافتی این مدارس بر اساس وزارت آموزش و پرورش تعیین می‌شود.

وی با بیان اینکه وزارت و وزیر آموزش و پرورش موظف است که میزان حقوق پرداختی به معلمان غیر انتفاعی را به صورت کامل دنبال کنند، در ادامه تاکید کرد: عملیاتی شدن این موضوع نیازمند سازماندهی است که باید از طرف مسئولان به صورت جدی دنبال شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بعضی از مدارس غیر انتفاعی حقوق مناسبی به معلمان پرداخت میکنند، اظهار داشت: از طرفی هم بسیاری از مدارس غیر انتفاعی در موضوع پرداخت حقوق به معلمان کم لطفی میکنند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از معلمان غیر انتفاعی از نظر علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارند که به دلیل اهل زد و بند نبودند نتوانستند به مشاغل دولتی و وزارت آموزش و پرورش ورود کنند، افزود:قطعا این معلمان بسیار توانمند و زبده هستند.

نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه متاسفانه بعضی از معلمان حق التدریسی پس از یک سال فعالیت هیچ مبلغی از وزارت آموزش و پرورش دریافت نکرده اند، گفت:در همان جلسه وزیر آموزش و پرورش اذعان داشت که میزان حقوق چند ماه را پرداخت و قول داد که مانده حقوق را در اسرع وقت به حساب معلمان حق التدریس واریز کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در ادامه با بیان اینکه متاسفانه پاداش پایان خدمت بسیاری از معلمان که بازنشست می‌شوند پرداخت نشده است، یادآور شد: پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان بعد از یک سال باعث می‌شود که در افزایش نرخ تورم گم شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه وزارتخانه‌هایی مانند آموزش و پرورش و بهداشت پاداش پایان خدمت پرسنل را به موقع پرداخت نمی‌کنند، تصریح کرد: این اقدام مصداق بی عدالتی و ظلم است که مقرر شد وزیر آموزش و پرورش به صورت جد دنبال کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.