حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 20 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 158 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 1×
دولت باید پاسخگوی تمام گرانی ها باشد
09 اسفند 1401 - 8:19
شناسه : 940
بازدید 99
0
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی:

نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه متاسفانه افزایش قیمت محصولات و دلار و طلا، خودرو و … باعث شده تا گرانی ها از کنترل خارج شود، گفت: افزایش قیمت ها به هیچ وجه از طرف مجلس قابل قبول نیست و در این شرایط دولت باید پاسخگوی تمام این گرانی ها باشد. علی رضا پاک […]

ارسال توسط : منبع : ایلنا
پ
پ
نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه متاسفانه افزایش قیمت محصولات و دلار و طلا، خودرو و … باعث شده تا گرانی ها از کنترل خارج شود، گفت: افزایش قیمت ها به هیچ وجه از طرف مجلس قابل قبول نیست و در این شرایط دولت باید پاسخگوی تمام این گرانی ها باشد.
علی رضا پاک فطرت در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه نمایندگان در هفته گذشته تذکرات لازم را برای گرانی ها به مسئولان دادند، افزود: مقرر شده تا مسئولان یک جلسه غیر علنی با نمایندگان داشته باشند و جزئیات و عدم کنترل قیمت ها را به صورت شفاف برای نمایندگان توضیح دهند.
*کاهش پول ملی در شرایط جنگی هم قابل قبول نیست
عضو کمیسیون آموزش با اشاره به اینکه کاهش قدرت پول ملی در شرایط جنگی هم به هیچ وجه قابل قبول نیست، افزود: در حال حاضر کشورهای زیادی با تحریم و جنگ نظامی مواجه هستند اما شاهدیم که این کشورها توانسته اند قدرت پول ملی خود را هم حفظ کنند.وی با بیان اینکه کاهش قدرت پول کشورها بیانگر تضعیف قدرت در تمام ابعاد است، ادامه داد: قطعا این یک اتفاق بسیار خطرناک است که باعث نا امیدی مردم به موضوعات اقتصادی می شود و در نهایت در این شرایط نقدینگی های مردم به سمت خرید طلا، خودرو، دلار و …. سوق پیدا می کند.
نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه هرج و مرج اقتصادی موجود کشور به هیچ وجه قابل قبول نمایندگان مردم نیست، تصریح کرد: در حال حاضر برای آگاه شدن از جزئیات گرانی ها باید با مسئولان جلسه ای را برگزار کنیم و ببینیم که موضوعاتی مانند نفوذ، تبلیغات بیگانه برای خرید طلا و دلار توسط مردم این شرایط را دشوار کرده است.
*دستهای پشت پرده عامل گرانیها
نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه در حال حاضر به نظر می رسد که شرایط کشور عادی نیست و وجود دست های پشت پرده باعث ایجاد این گرانی ها شده است، گفت: در حال حاضر نیاز است تا دستگاه های امنیتی به بررسی کامل این گرانی ها بپردازند.
عضو مجمع نمایندگان فارس با اشاره به اینکه استیضاح وزرا موضوعی را حل نمی کند و این اتفاق باعث تثبیت قدرت پول ملی  و نرخ ارز نخواهد شد، تصریح کرد: باید موضوع گرانی ها را به صورت کامل ریشه یابی کرد و کشور را به سمت تولید سوق داد.
پاک فطرت با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد رشد قارچ گونه نمایشگاه های اتومبیل در شهرها هستیم، افزود: در حال حاضر بهترین و لوکس ترین مغازه های سطح شهر شیراز در حال تبدیل به نمایشگاه های اتومبیل شده است که به صورت میانگین حدود ۷ الی ۸ جوان قابل در آن فعالیت می کنند که این جوانان به جای فعالیت در کارخانه ها و کمک به اقتصاد کشور وقت شان را در نمایشگاه های خودرو صرف می کنند.
*سرمایه ها به سمت دلالی و سفته بازی هدایت می شود
عضو مجمع نمایندگان فارس با اشاره به اینکه وجود جوانان در نمایشگاه های اتومبیل بیانگر این موضوع است که سفته بازی و واسطه گری در ایران بیداد می کند، گفت: متاسفانه به جای اینکه سرمایه ها و پول به سمت تولید روانه شود به سمت دلالی و سفته بازی هدایت شده است که دولت مقصر تمام این اتفاقات است.
وی با اشاره به اینکه دولت برنامه ریزی و سیاست گذاری مناسبی برای اقتصاد نداشته است، خاطر نشان کرد: شوربختانه دولت ها از سال های گذشته تاکنون معمار خوبی برای اقتصاد نبوده است.
*مسائل اقتصادی به صورت فراجناحی دنبال شود
نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه در حال حاضر نیاز است تا مسائل اقتصادی به صورت فراجناحی دنبال شود، گفت: اقتصاد نمی تواند تنها در دست یک جناح خاص بگیرد و این در حالی است که اقتصاد باید به صورت فراجناحی و با کمک دانشگاهیان اداره شود.
پاک فطرت با بیان اینکه حتی اگر  اقتصاد دانی مخالف خط فکری مسئولان باشند باید به حرف آن ها گوش داد، گفت: در شرایط فعلی نیاز است تا همانند زمان جنگ همه در کنار هم قرار بگیریم و سرمایه ها را به سمت تولید ببریم.
عضو کمیسیون آموزش با اشاره به اینکه  اشتباهی که رئیس جهور پیشین در موضوع بورس در سال ۹۹ انجام داد  فراموش نشدنی است، گفت: مردم در سال ۹۹ تمام خرده پول هایی که داشتند و بیش از ۳۰ میلیون نفر از تمام اقشار حداقل داشته هایی که داشتند را وارد بازار سرمایه کردند که متاسفانه دولت وقت مقصر اصلی این موضوع است که هنوز هم پاسخ درستی در رابطه با این اتفاق نداده است.
وی با اشاره به اینکه در این شرایط کاملا مشهود است که مردم اعتمادشان را به سیستم اقتصادی دولت از دست داده اند، گفت: در حال حاضر دولت باید بتواند اعتماد مردم را به سیستم اقتصادی بازگرداند.
*میزان نقدینگی در کشور بسیار بالا است
نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه میزان نقدینگی در کشور بسیار بالا است و دولت باید با اتخاذ سیاست ها و تصمیمات این سرمایه را به تولید بازگرداند، گفت: در شرایط فعلی افراد با دیدن کاهش ارزش پول به صورت روزانه تمام تلاش شان را برای حفظ ارزش پولی که دارند به کار می گیرند و دولت در حال حاضر اقدامی انجام داده که حفظ ارزش پول با خرید دلار، طلا و … حفظ می شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.